Avboka senast 24 timmar innan om man får förhinder?
Hej jag vill om boka ny tid men jag kan inte
Med vänlig hälsning
Www.trafikverket.se
Du kan alltid avboka den andra delen och få pengarna tillbaka om du gör det minst 24 timmar innan. Dock minskar chansen för att du får en ny tid inom de två månaderna som teoriprovet är giltigt.
Dock är det så att om man avbokar teoriprovet så avbokas automatiskt också uppkörningen. Men detta gäller ju inte dig.
Hej jag vill av boka tiden ,hur kan man göra
Man kan omboka de olika delarna separat. Ger onlinetjänsten dig problem så är det bara att ringa till TV. Tänk på att det är långväntetid på körproven, ca 2 månader. Finns en risk att teorin går ut innan du kan köra upp.
Jag vill avboka min tid för imorgon hur gör man
Gå in på trafikverket.se och avboka det.
https://fp.trafikverket.se/Boka/#/
Kom ihåg att du får betala för körprovet om du avbokar 24h innan utan orsak. Är du sjuk behövs ett läkarintyg
Trafikverket avbokade min tid 23h innan min bokade uppkörning pga av ”sjukdom/vabb” enligt de. Kan jag få ersättning för detta? Fick en ny tid under julledigheten då jag inte ens har möjlighet att komma dit.
Trafikverket avbokade min tid 23h innan min bokade uppkörning pga av ”sjukdom/vabb” enligt de. Kan jag få ersättning för detta? Fick en ny tid under julledigheten då jag inte ens har möjlighet att komma dit.
Blev också avbokad dagen innan och fick en ny tid som inte passade mig. Fick höra att jag fick vänta till första lediga i januari-25 eller aktivt söka avbokade tider på TV. Ingen hjälp där inte. Om de avbokar borde man få en gratis uppkörning då man har lagt all planering med lektioner och pluggandet till uppkörninsdatumet. Det tog flera veckor för mig att hitta en ny tid som passade.
Man kan ju ringa och säga att tiden inte passar och hoppas på det bästa
Senaste foruminläggen
Rubrik
Inlägg
Senaste inlägget