Körkortonline > Körkortsforum > Uppkörning i Karlstad
Uppkörning i Karlstad
Har en uppkörning i Karlstad om tre veckor och har aldrig kört där innan , har bara övningskört i Örebro , hur är vägarna borta ? Någon som vet ??
Japp, dom är raka, kurviga och lika krokiga...
Precis som dom är i övriga Sverige
Precis som dom är i övriga Sverige
Gäst 2017-07-25
Japp, dom är raka, kurviga och lika krokiga...Precis som dom är i övriga Sverige
Med rätt kunskap så är det inte svårare där..
Piraten74 2017-07-26
Hehe bra svar Med rätt kunskap så är det inte svårare där..
Nej exakt min åsikt också, man ska ju bara köra en bil, det är lika svårt eller lika lätt oavsett vart man kör.
Så att folk åker bort till andra orter för att göra sin uppkörning fattar jag inte.
Jag kan köpa det om man inte har en tid på orten där man bor, men att man frivilligt bokar en plats på en annan ort man aldrig har kört i förut fast det finns tider på orten där man bor, det är för mig ren idioti.
Tror man att det ska bli lättare så tar man fel, inspektörerna är lika hårda vart man än kör, och kuggar man så beror det inte på platsen man kör på, utan på ens egna körutbildning. Man kanske inte är helt färdig ännu fast man tycker att man är det.
Så där borde alla trafikskolor ta sig i kragen och inte låta folk boka fören dom är helt säkra på att man kan klara sitt körprov på första försöket.
Senaste foruminläggen
Rubrik
Inlägg
Senaste inlägget
Öppet forum – skriv direkt utan att registrera